Rychlý kontakt

Peugeot 208

Atraktivní městský vůz s výraznou osobností a novým designem

Nový PEUGEOT 208 se nyní chlubí kratším převisem karoseriie. A to bez změn ve výšce vozu. Oči zaujme také propracovaný styl vozu. Od tvarovaných boků přes chromovaný lem kolem oken. Přední část vozu s ostřejšími a precizně propracovanými rysy působí mohutnějším dojmem. To je zapříčiněné širší přední maskou, která je navíc zdobená silnějším lemem. Díky tomu je ale dokonale začleněná do předního nárazníku. Na přání můžeme doplnit také dvoubarevné přední světlomety. Které perfektně dokreslý moderní design celého vozu Peugeot 208. Jakmile vůz uvidíte ze zadu, rozhodně Vás upoutají zadní světla. Jde o nový vzhled světel se třemi řadami diod připomínajících vrypy drápů. Tento styl se nově stal společným prvkem stylové identity značky a můžete si jich všimnout u všech verzí nového modelu PEUGEOT 208.

Peugeot 208
Peugeot 208 - hliníková kola

ještě chvíli, než nastoupíte..

Rozhodně musíme zdůraznit možnosti kolem kol. Hliníková kola jsou pro celou řadu Peugeot 208 k dispozici v několika variantách. Nové kryty 15’’ NIOBIUM, hliníková kola 15’’ AZOTE a nová hliníková kola 16’’ TITANE. 

Barvy a zase ty barvy..

Objevte nové barevné možnosti! Paleta odstínů barev a povrchů - od standardní přes metalickou až po perleťovou - se pro nový PEUGEOT 208 rozšířila o zcela nové odstíny. Za zmínku stojí například zcela nová metalická barva Orange POWER. Jde o moderní a živý odstín, který srší energií a zdůrazňuje vyhraněný charakter vozu i jeho řidiče.

Pohodlně se usaďte..

Design interiéru navazuje na moderní exteriér a tak si určitě na první pohled všimnete volantu, který je v případě vozu Peugeot 208, menší. A potažený kůží. Právě díky svým kompaktním rozměrům (délka vozidla nepřesahuje 4 m) a malému volantu se nový PEUGEOT 208 ve městě velmi dobře ovládá.

Velká dotyková obrazovka je v základní výbavě od 2. úrovně. Perfektně zapadá do rozvržení palubní desky. Díky velkému dotykovému 7" displeji jsou všechny funkce doslova na dosah ruky. Displej zajišťuje také připojení jako je Bluetooth a USB či audio a video streaming. Zařízení se celkově ovládá velice jednoduše a pohodlně. 

Palubní deska je zvýšená a poskytuje řidiči přehledné informace o jízdě. Čímž se zvyšuje komfort i bezpečnost řízení. Číselné ukazatele jsou bíle podsvícené a společně s displejem uprostřed zajišťují vynikající čitelnost a přehlednost zobrazovaných údajů. Což znamená, že veškeré potřebné informace zjistíte, aniž byste odpoutali pozornost od vozovky před sebou.

Samotný povrch palubní desky s jemnou grafickou strukturou je na dotyk velmi příjemný.

Peugeot 208 - displej
Peugeot 208 - karoserie

BEZPEČNOST

Na bezpečnosti řidiče, cestujících a dalších účastníků silničního provozu bude stále co vylepšovat. Ovšem to, co nabízí Peugeot 208 si nesmíte nechat ujít! Začneme pěkne u "kostry" - tj. karoserie

Karoserie

Má ultra lehkou strukturu a byla navržená tak, aby byla schopná pojmout maximální množství energie, která může vzniknout při nejrůznějších typech nárazů. Čímž Peugeot 208 minimalizuje následky kolize. A to jak pro cestující ve voze, tak kolem něj. Díky tomu se Peugeotu povedlo vytvořit velice lehký vůz - od 1050 gramů - který je navíc odolný a velice dobře se řídí. A co víc! Vyniká nízkou spotřebou. A pokud skutečně ke srážce dojde, přicházejí na scénu Airbagy

Těch je v Peugeotu 208 celkem 6:

 • 2 čelní airbagy chrání hlavu a hrudník řidiče a spolujezdce při čelním nárazu,
 • 2 přední boční airbagy poskytují řidiči a spolujezdci ochranu při bočním nárazu,
 • 2 hlavové airbagy pro ochranu cestujících vpředu i vzadu.

ESP
Všechny verze 208 jsou sériově vybaveny elektronickým stabilizačním systémem ESP (s možností odpojení).

ESP zahrnuje tyto funkce:

 • funkci proti prokluzu kol (ASR)
 • dynamickou kontrolu stability
 • systém podpory brzdění v kritických situacích (EBA)
 • systém proti zablokování kol (ABS)
 • elektronický rozdělovač brzdné síly (EBD)

PŘÍDAVNÉ OSVĚTLENÍ DO ZATÁČKY
V pozici potkávacích nebo dálkových světel se při zapnutí směrového ukazatele nebo při určitém úhlu natočení volantu na příslušné straně rozsvítí přední mlhový světlomet a osvětlí vnitřní stranu zatáčky. Rychlost vozu musí být menší než 40 km/h (jízda ve městě, v serpentinách, vjezd do křižovatky, manévrování na parkovišti...) Toto je součástí základní výbavy od 3. úrovně.

 

ACTIVE CITY BRAKE

Zkušenosti a know‑how značky se neustále promítá do vylepšení výbavy vozů značky Peugeot. Stejně tak tomu je i v případě PEUGEOT 208. Dovolte nám představit funkci: "Active city brake"!  

Funkce Active City Brake dokáže zabránit nebo zmírnit následky srážky v městském provozu. A to v rychlosti do 30 km/h. Tato funkce je k dispozici od 2. úrovně výbavy.

Jak to funguje? 

Na čelním skle je zabudovaný laserový snímač krátkého dosahu (Lidar). Ten slouží k detekování překážek. Takovou překážkou může být vůz jedoucí ve stejném směru nebo například stojící vozidlo. Jakmlie systém takovou překážku vyhodnotí, automaticky aktivuje brzdění na plný výkon. V některých případech může systém vůz i automaticky zastavit a vyhnout se tak kolizi s autem, které jede před Vámi.

Technologie

PŘEVODOVKA EAT6

Nový PEUGEOT 208 ve verzi 1.2 PureTech 110 S&S má pod kapotou automatickou převodovku EAT6. A to se šestistupňovým konvertorem. Ten má za úkol optimalizovat spotřebu paliva. Použitá technologie Quickshift umožňuje rychlé řazení převodů a vícestupňové přeřazení na požadovaný stupeň. Převodovka EAT6 pracuje se snížením vnitřního tření a použitím uzamykatelného měniče točivého momentu, který brání prokluzu točivého momentu. Díky tomu dosahuje převodovka EAT6 téměř stejné energetické účinnosti jako manuální převodové ústrojí.

Peugeot Převodovka - Peugeot 208
Peugeot 208 - motor

MOTORY

PureTech

Modulární, kompaktní, ekologický a výkonný tříválcový motor. Představuje skvělé spojení mezi účinností a špičkovou technologií. Nabízí komfort na úrovni těch nejlepších motorů na trhu. A to už od nízkých otáček. Naprosto excelentní je také poměr točivého momentu a výkonu v nízkých otáčkách. Motor PureTech je po právu označován za technologický mezník – při zachování stejného výkonu a jízdního komfortu dokázal omezit svou spotřebu paliva a emise CO2 až o 25 %.

BlueHDi

Generace motorů BlueHDi splňují v Evropě emisní normu Euro 6. Motor 1.5 BlueHDi je vybavený systémem Stop & Start se zesíleným startérem. Díky tomu spojuje vysokou výkonnost s nízkou spotřebou paliva. V případě nového vozu 208 se emise CO2 v kombinovaném provozu - podle směrnice 99/100/CE - u všech těchto motorů pohybují pod hranicí 97 g/km a spotřeba nepřesahuje 3,7 l/100 km. 

FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC A SCR

Technologie BlueHDi umožňuje s využitím technologie SCR (Selektivní katalytická redukce) a FAP (Filtr pevních částic) optimalizovat spotřebu paliva (v kombinovaném provozu od 3,0 l/100 km podle směrnice 99/100/CE). 

Spojení technologie SCR a filtru pevných částic FAP s aditivem zaručuje:

 • Snížení emisí oxidů dusíku (až o 90 %).
 • Odstranění 99,9 % pevných částic obsažených ve výfukových plynech.
 • Optimalizaci emisí CO₂ a spotřeby paliva (až o ‑4 % v porovnání s motory Euro 5).
 • Díky fungování při nízkých teplotách rychlejší účinnost po nastartování motoru.
Peugeot 208 motor

STOP & START

Stop&Start je velice rychlý, efektivní a tichý systém. Jeho činností je vypnout těsně před zastavením vozu motor do pohotovostního režimu. Díky tomu se výrazně podílí na snížení spotřeby pohonných hmot a emisí CO2. Opětovné nastartování je velice jednoduché - stačí uvolnit brzdový pedál. 

Peugeot 208 - financování nového i ojetého vozu

Otázka financování?

Při pořízení nového či ojetého vozu Peugeot se rozhodně zajímejte o možnosti financování! Naši prodejní poradci jsou schopní pro Vás připravit nabídku přizpůsobenou Vašim možnostem a používání vozu. Individuálně totiž lze vyjednat i jiné než standardní podmínky. Značkové financování PEUGEOT FINANCE Vám poskytne odbornou pomoc při rozhodování o nejvýhodnějším způsobu financování nákupu automobilu. Seznamte se s našimi produkty ještě dnes! Zjistit více »

Peugeot 208 Peugeot 208 - hliníková kolaPeugeot 208 - palubní deskaPeugeot 208 - Interiér vozuPeugeot 208 - detail dveřePeugeot 208 - detail interiérPeugeot 208 - displej a ovládáníPeugeot 208 - displejPeugeot 208 - karoseriePeugeot 208 motorPeugeot Převodovka - Peugeot 208Peugeot 208 - motorPeugeot 208 - kapacita kufruPeugeot 208 - kapacita kufru - zadní sedačky sklopenéPeugeot 208 - kapacita kufru - zadní sedačky nesklopenéPeugeot 208 - kapacita kufru - zadní nesklopenéPeugeot 208 - délkaPeugeot 208 - rozměr vozu - šířkaPeugeot 208 - rozměr vozu - výška

Osobní údaje

Oslovení*
Osoba*
Kontakt*
Email*
Telefon*

Požadavek

Druh*
Model* Osobní / Peugeot 208
Lokalita*
Termín
Nákup vozu
Současný vůz

Poznámka

Souhlas majitele osobních údajů

Odeslané údaje ve formuláři zpracováváme a uchováváme za účelem reakce na vyžádaný dotaz. Data jsou odeslána na firemní emailový účet a pro zajištění proti ztrátě a kontrole uloženy do databáze, kde jsou k nahlédnutí pouze pověřeným osobám. Z kontaktního emailu nás můžete požádat o trvalé odstranění osobních údajů z našeho systému. Data jsou využita pouze správcem osobních údajů a nejsou poskytována třetím stranám.

Souhlas*
* Označená pole jsou povinná