Rychlý kontakt
dokonale čistý poslech v nové 308

dokonale čistý poslech v nové 308

308308/308 SW PHEV

Francouzská výroba, špičkové technologie a inovace

Špičkové francouzké značky ve svých oborech. Peugeot a Focal.

Týmy Peugeot a Focal společně definovaly individuální umístění jednotlivých reproduktorů, aby všichni cestující získali skvělý zvukový zážitek. Týmy provedly studii strategických částí (definice dveří, mřížek, obložení, prosklení atd.), aby byl výsledek v prostoru pro cestující co nejlepší. Žádný detail nebyl ponechán náhodě, a to až po konstrukci zavazadlového prostoru, do kterého je zabudován subwoofer. Zvuková atmosféra na palubě je stabilní a přesná, výšky jsou jasné a dokonalé a basy hluboké a silné.

A sloupek detail repro
308

Tajemství akustické technologie vozu Peugeot 308

Hi-Fi systém Premium Focal® vozu nový Peugeot 308 tvoří 10 reproduktorů s exkluzivními patentovanými technologiemi: 

4 hliníkové obrácené kopulovité výškové reproduktory TNF,
4 basové reproduktory s polyglassovou membránou 165 mm a závěsem TMD (Tuned Mass Damper),
1 středový kanál s polyglassovou membránou,
1 oválný subwoofer s trojitou cívkou Power Flower™.
Jsou spojeny s novým dvanáctikanálovým zesilovačem 690 W (vylepšená technologie třídy D), který doplňuje systém pro zpracování zvuku Arkamys.

Spolupráce s Focalem není žádná novinka

Spolupráce značek Peugeot a Focal začala v roce 2014 a nejprve se týkala koncepčních vozů: Foodtruck Bistrot du Lion, Fractal, Instinct, e-Legend... Poté se rozšířila na sériové vozy řady Peugeot: 2008, 3008, 5008, 508 a 508 SW.

Focal se již před více než 40 let etabloval jako referenční značka ve výrobě vysoce kvalitních reproduktorů pro domácnosti, monitorů pro nahrávací studia, sluchátek a audio souprav do automobilů a lodí. Právě pro toto jedinečné know-how v oblasti akustiky a špičkového výzkumu a vývoje zaměřeného na audio zařízení se týmy Peugeot obrátily právě na Focal.

kuchyně focal
oválný středový repro

Obrácený kopulovitý výškový reproduktor

který je signaturním produktem značky Focal, se od svého vzniku nikdy nepřestal vyvíjet. Jeho hlavní výhoda, kromě velmi nízké směrovosti, spočívá v použití cívky o malém průměru (která je tedy velmi lehká pro větší akcelerace) spojené přímo s pevnou kopulí.

Pokud jde o membrány basových a středotónových reproduktorů, specifikem značky Focal je práce přímo na výstupu zvuku, tedy na mechanických vlastnostech materiálů.

A jak je na tom verze kombi (308 SW?)

Basové a středotónové reproduktory (165 mm) a středový kanál  (80 mm) s polyglassovou membránou a systémem TMD (Tuned Mass Damper): Technologie Polyglass, která je exkluzivním systémem značky Focal, spočívá v nanesení jemných skleněných mikrokuliček na kužel z celulózové buničiny. Tento postup umožňuje sladit vynikající tlumení papíru s tuhostí skla. Nastavení poměru hmotnosti, tuhosti a tlumení má za následek vynikající linearitu křivky frekvenční odezvy, a to již u vlastní konstrukce membrány. Tato inovace také výrazně zvyšuje definici ve středním rozsahu.

Závěs TMD (Tuned Mass Damper) s harmonickým tlumením je patentovaná inovace, která zlepšuje střední pásmo. Střední pásmo je v akustickém systému pravděpodobně nejsložitější částí, kterou je třeba zvládnout. Na jedné straně musí zajistit harmonické energetické spojení s basovým kanálem. Na druhou stranu musí být koherentní s výškovým reproduktorem z hlediska rozptylu a zrychlení. Závisí na něm homogenita témbrů a prostorovost.

308 SW
Newsletter