Rychlý kontakt

MEZINÁRODNÍ DODÁVKA ROKU 2021 NOVÝ PEUGEOT E-EXPERT

Expert

Nový Peugeot e-Expert byl ve čtvrtek 17. prosince 2020 zvolen Mezinárodní dodávkou roku 2021. Jde o ocenění úsilí týmů Peugeot, které se na projektu jakožto důležité součásti strategie značky, podílely. Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992. Nový Peugeot e-Expert přináší řešení v mnoha různých situacích a dokáže se přizpůsobit jakékoli profesi zákazníka. Svým uživatelům poskytuje praktický pracovní prostor, nejmodernější palubní technologie a výrazný design. Se svým 100% elektrickým motorem umožňuje vjezd do městských center, kde platí ekologická omezení a představuje tak novou nabídku v  segmentu kompaktních furgonů.

Nový Peugeot e-Expert byl ve čtvrtek 17. prosince 2020 zvolen Mezinárodní dodávkou roku 2021. Jde o ocenění úsilí týmů Peugeot, které se na projektu jakožto důležité součásti strategie značky, podílel

Nový Peugeot e-Expert, který je dokonalým příkladem „power of choice“, nabízí:

 • 2 úrovně dojezdu, dle podle protokolu WLTP až 330 km;
 • 3 délky (L1, L2 a L3);
 • hmotnost přívěsu až 1000 kg a užitečné zatížení až 1275 kg;
 • objem nákladového prostoru shodný s verzí se spalovacím motorem, až 6,6 m³.

Má všechny vlastnosti vozu Peugeot Expert bez jakýchkoliv kompromisů, a navíc vykazuje nulové emise.

Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992.

IVOTY

Tato zkratka označuje „International Van of the Year“ (Mezinárodní dodávka roku), tedy nejprestižnější ocenění, jaké může užitkový vůz získat. Vítěz je vyhlášen na základě hlasování poroty složené z 25 novinářů z různých zemí (Evropa, Rusko a Turecko), kteří zastupují časopisy specializované na užitkové vozy.
Vítězný model může používat titul po dobu jednoho roku, například zobrazením loga a nápisu „International Van of the Year“ na karoserii vozů. Tato cena odráží úsilí všech týmů projektu Peugeot e-Expert.

Sebevědomý styl
Peugeot e-Expert je věrný filosofii značky Peugeot označované jako „Power of choice“. Nový vůz si zachovává propracovaný, mohutný a současně elegantní styl, kterým se vyznačují verze se spalovacím motorem. Doplňuje ho však několika výraznými znaky specifickými pro elektrický pohon.

Exteriér vozu:

 • dichroická loga (mění barvu podle úhlu pohledu) vepředu i vzadu, jakožto součást doplňku „Pack Look“;
 • nabíjecí zásuvka na levém předním blatníku;
 • specifická střední část masky chladiče
 • nápis „e-Expert“ vzadu.

Interiér vozu:

 • analogový přístrojový panel s barevnou matricí uzpůsobený pro elektrický pohon;
 • specifická grafika centrálního dotykového displeje s on-line 3D navigací TomTom Traffic, která nyní zahrnuje informace o dostupných nabíjecích stancích a akční rádius na základě zbývajícího dojezdu;
 • nový ovladač automatické převodovky „e-Toggle“;

Ovladač režimu jízdy pro přepínání mezi režimy:

 • Eco (60 kW, 190 Nm): optimalizace dojezdu,
 • Normal (80 kW, 210 Nm): optimální komfort pro každodenní použití,
 • Power (100 kW, 260 Nm): optimalizace výkonu při převážení těžkého nákladu
 • elektrická parkovací brzda.
Nový Peugeot e-Expert přináší řešení v mnoha různých situacích a dokáže se přizpůsobit jakékoli profesi zákazníka.

Potěšení z jízdy a praktičnost v každodenním životě

Ve voze nový Peugeot e-Expert se spojují kompaktní vnější rozměry s maximální nosností. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem nákladového prostoru. Toto umístění také zvyšuje tuhost a díky optimálnímu rozložení hmotnosti je řízení stejně příjemné jako u verzí se spalovacím motorem. Řidič vozu nový Peugeot e-Expert ocení přednosti vozu ve všech situacích, díky speciálně kalibrovanému systému posilovače řízení je totiž ovládání vozu snadnější. Průměr otáčení je 11,3 m (u verze L1) a výška nepřesahující 190 cm (v závislosti na dané verzi) zaručuje vjezd do většiny parkovišť.

Nový Peugeot e-Expert je k dispozici ve stejných variantách karoserie jako Peugeot Expert se spalovacím motorem, takže dokáže splnit všechny požadavky:

 • furgony (3 délky: L1 / 460 cm, L2 / 495 cm a L3 / 530 cm),
 • polocombi (5 nebo 6 pevných nebo sklopitelných sedadel, v délce L2 a L3),
 • plošina s kabinou (pro karosářské přestavby, délka L2).

Trojmístné uspořádání s přepážkou Moduwork nabízí možnosti modularity, které jsou v segmentu furgonů zcela exkluzivní, a to díky velkému otvoru v přepážce a možnosti nadzvednout pravé boční sedadlo. Hmotnost přívěsu byla zachována, vůz je schopen táhnout náklad až 1 000 kg. Užitečný objem 6,6 m³ je stejný jako verzí se spalovacími motory, užitečné zatížení 1275 kg je specifické pro elektromotory.

Svým uživatelům poskytuje praktický pracovní prostor, nejmodernější palubní technologie a výrazný design.

100% elektrická technologie

Nový Peugeot e-Expert je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Peugeot e-Expert nabízí 100% elektrický motor s maximálním výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2. Nový e-Expert je prvním elektrickým vozem značky Peugeot, který nabízí dva různé dojezdy. Kapacita lithium-iontových baterií je v závislosti na potřebách 50 kWh nebo 75 kWh. Verze L1, L2, L3, které jsou k dispozici s baterií o kapacitě 50 kWh, umožňují dosahovat dojezdu až 230 km , L2 a L3 mohou být také vybaveny baterií o kapacitě 75 kWh s dojezdem až 330 km.

K dispozici jsou dva typy palubních nabíječek, které pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázový proud 7,4 kW a za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení přes třífázový proud 11 kW.

Možnosti nabíjení:

 • standardní zásuvka (8A): plné nabití během 31 hodin (baterie 50 kWh) nebo 47 hodin (baterie 75 kWh);
 • zesílená zásuvka (16A): plné nabití během 15 hodin (baterie 50 kWh) nebo 23 hodin (baterie 75 kWh);
 • Wall Box 7,4 kW: plné nabití během 7,5 hodiny (baterie 50 kWh) nebo 11 hod. 20 min. (baterie 75 kWh) pomocí jednofázové palubní nabíječky (7,4 kW);
 • Wall Box 11 kW: plné nabití během 5 hodin (baterie 50 kWh) nebo 7,5 hodiny (baterie 75 kWh) pomocí třífázové palubní nabíječky (11 kW);
 • veřejná rychlodobíjecí stanice: tepelná regulace baterie umožňuje používat nabíječky 100 kW a dosáhnout 80% nabití během 30 minut (baterie 50 kWh) nebo 45 minut (baterie 75 kWh). 

Ekosystém Peugeot

Značka Peugeot nabízí nové služby s cílem podpořit zákazníky v přechodu na nové zdroje energie. Služby se opírají o tři pilíře:

Peugeot Easy charge:

 • nabíjení z domova díky nabídce instalace zesílené zásuvky nebo Wallboxu,
 • ve 190 000 veřejných dobíjecích stanicích po celé Evropě prostřednictvím dobíjecí karty umožňující přístup k síti.

Peugeot Easy move:

 • zákazníci si mohou naplánovat organizaci dlouhých cest pomocí nástroje „Trip planner“, který je k dispozici v telefonu prostřednictvím aplikace „Free2move services“,
 • služby pronájmu vozu umožňující mít podle potřeb kdykoliv vůz k dispozici prostřednictvím paušálu „Mobility Pass“.

Peugeot Easy care:

 • díky digitálním trasám se mohou klienti seznámit s používáním elektromobilů,
 • smlouvy o poskytování služeb a asistence na cestách
 • baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity. Při každé servisní prohlídce se se vydává osvědčení o kapacitě baterie, které usnadňuje další prodej vozu.

Nabíjení lze naprogramovat přes displej on-line navigace nebo pomocí aplikace v telefonu MyPeugeot® Tento systém také umožňuje dobíjení kdykoli spustit nebo odložit nabíjení a zkontrolovat stav nabití.

Nový Peugeot e-Expert nabízí na míru širá řešení, takže dokáže uspokojit stále rostoucí potřeby zákazníků. Bude k dispozici v úrovních výbavy Pro a Premium, dále ve stupních výbavy Asphalt (pro silniční přepravu) a Urban (použití ve městě). Každá verze může být vybavena technologiemi a asistenčními systémy poslední generace. Nový Peugeot e-Expert byl uveden na evropský trh letos na podzim. V České republice mohou klienti objednávat tento model od října. Výrobní závod ve Francii poblíž Valenciennes je v plném provozu tak, aby co nejrychleji plnil rostoucí počet objednávek.

« Zpět na novinky04.02.2021, zdroj: Peugeot
Nový Peugeot e-Expert byl ve čtvrtek 17. prosince 2020 zvolen Mezinárodní dodávkou roku 2021. Jde o ocenění úsilí týmů Peugeot, které se na projektu jakožto důležité součásti strategie značky, podílelNový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992.Nový Peugeot e-Expert přináší řešení v mnoha různých situacích a dokáže se přizpůsobit jakékoli profesi zákazníka. Svým uživatelům poskytuje praktický pracovní prostor, nejmodernější palubní technologie a výrazný design.
Newsletter