Rychlý kontakt

Peugeot doprovodí cyklisty na unikátním maratonu

Značka Peugeot v ČR a organizace podporující handicapované sportovce nazvaná Cesta za snem se na začátku letošního roku dohodly na partnerství, v rámci kterého se Peugeot účastnil řady akcí, které organizace Cesta za snem v průběhu roku uspořádala. Žádná z nich ovšem neměla takový rozsah a mediální dosah jako Metrostav handy cyklo maraton. Značka Peugeot na tento mimořádný závod poskytla flotilu sedmi osobních a užitkových vozů, které budou zajištovat přepravu pořadatelů, oficiálních komisařů, média týmů a potřebného materiálu.

Vše odstartuje v úterý 31. července v 11 hodin z Hellichovy ulice v Praze. Tři stovky zdravých a handicapovaných cyklistů ve společných týmech vydá na 2222 km dlouhý cyklistický podnik z Prahy do Prahy napříč všemi kraji Česka. Start je umístěn pod petřínskými sady a týmy budou hned po výstřelu ze startovní pistole zdolávat dva kilometry dlouhý kopec se sklonem až 30%. Jde o obrovskou výzvu pro zdravé, ale hlavně handicapované účastníky.

Unikátnost Metrostav handy cyklo maratonu tkví v jeho otevřenosti. Osmičlenné nebo čtyřčlenné týmy tvoří pestrá paleta lidí. Lidé s těžkým postižením tu stojí po boku zdravých. A aby se dostali do cíle a překonali náročnou trasu, musí spolupracovat a posouvat vlastní limity.

Více o akci najdete na www.cestazasnem.cz nebo facebooku Cesta za snem.

A jaká byla na maratonu atmosféra? To se podívejte sami: 

« Zpět na novinky27.07.2018zdroj: cz-media.peugeot.com
Peugeot Rally Cup 2018Peugeot Rally Cup 2018Peugeot Rally Cup 2018Peugeot Rally Cup 2018Peugeot Rally Cup 2018Peugeot Rally Cup 2018
Newsletter