Rychlý kontakt

PEUGEOT ONLINE RALLY CUP ODSTARTOVAL NA eSPORT RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

Premiérový ročník SONAX MMČR v Online rally byl zahájen v pátek 22. května 2020 v klubovém domě Autoklubu ČR. Součástí virtuálního šampionátu je také Peugeot Online Rally Cup, který vznikl jako doprovodná aktivita oficiálního seriálu Peugeot Rally Cup CZ 2020.

Mezi hostujícími jezdci, kteří na speciálních simulátorech odstartovali do eSport Rallye Český Krumlov, byl také loňský celkový vítěz Peugeot Rally Cupu – René Dohnal. „S platformou Richard Burns Rally mám zkušenosti, protože jsem ji hrál už v době jejího vzniku v roce 2005. Mám ji rád a zúčastnil jsem se prvních závodních sezón. Poměrně rychle se tenkrát vytvořila velká komunita jezdců a díky českému pluginu se tato hra posunula hodně dopředu. Přibyly nové vozy, české erzety a vylepšená fyzika,“ vzpomínal krátce před startem René Dohnal a doplnil: „Mně osobně přinesla zmíněná hra několik důležitých věcí. Protože se tenkrát jelo v týmech, musel jsem držet strategii a disciplínu. Navíc jsem si vyzkoušel a zautomatizoval řešení krizových momentů. Richard Burns Rally je totiž opravdu velmi realistická. Po několika letech sice prvotní zájem o tuto hru opadl, ale teď se vrací. Vypsaný online šampionát, spojení s Autoklubem a značkou Peugeot virtuálnímu závodění dodává zcela nový rozměr.“

Peugeot Online Rally Cup je doplňkovou aktivitou k Peugeot Rally Cupu 2020, který bude zahájen, jakmile to podmínky dovolí.

Peugeot Rally cup
Peugeot Rally cup

Peugeot Online Rally Cup zahrnuje všech 7 soutěží online šampionátu. Je určen pro všechny hráče z řad veřejnosti i profesionálních jezdců, kteří splňují následující podmínky:
• zúčastní se minimálně jedné virtuální soutěže hry RBR s vozem Peugeot 208 R2
• přihlásí se do Peugeot Online Rally Cupu e-mailem (cup@autoklub.cz)
Pro registraci do seriálu Peugeot Online Rally Cup stačí poslat e-mailem jméno, pod kterým je jezdec přihlášen do Sonax MMČR v online rally, a dále kontaktní údaje.

V každé virtuální soutěži budou hráči na prvních třech místech v rámci Peugeot Online Rally Cupu odměněni věcnými cenami. Celkový vítěz Peugeot Online Rally Cupu získá jako hlavní cenu možnost jízdy v reálném voze Peugeot 208 R2 na místě spolujezdce. Tento zážitek pravděpodobně ocení hráč RBR z řad veřejnosti, stejně jako další hlavní cenu pro průběžně vedoucího hráče v rámci Peugeot Online Rally Cupu po čtvrté soutěži, online Barum Czech Rally Zlín (11. – 16. 8.), který získá možnost zúčastnit se reálné soutěže jakožto člen týmu Peugeot Rally Cup.

„Peugeot Online Rally Cup bude zřejmě pro řadu našich příznivců způsob, jak si ukrátit čekání na reálnou rallyovou sezónu, protože věřím, že se jí stejně jako my a naše posádky už nemohou dočkat. Online Rally Cup ale také může posílit vazbu, kterou s našimi fanoušky vytváříme, a zpopularizovat skutečnou rallye. I proto jsme zvolili jako hlavní ceny jízdu s některým z našich předních jezdců ve skutečné dvěstěosmičce a výlet na skutečnou rallye s našim týmem. Virtuální a reálné závodění se totiž mohou vzájemně doplňovat a oba typy z toho mohou profitovat.“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Peugeot Rally cup

Kalendář SONAX MMČR Online Rally 2020:

Rallye Český Krumlov (22. – 27. 5.)
Rally Hustopeče (16. – 21. 6.)
Rally Kopná (14. – 19. 7.)
Barum Czech Rally Zlín (11. – 16. 8.)
Rally Pačejov (15. – 20. 9.)
Rallye Šumava Klatovy (13. – 18. 10.)
Mikuláš Rally Slušovice (3. – 8. 11.)

« Zpět na novinky27.05.2020, zdroj: Peugeot
Peugeot Rally cupPeugeot Rally cupPeugeot Rally cupPeugeot Rally cup
Newsletter