Rychlý kontakt
PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

Mezi dvoukolkami se na 14. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče bojovalo od začátku do konce. Stejně jako v absolutním pořadí byly mezi první posádkami pouze nepatrné časové rozdíly a do popředí celého pelotonu dvoukolek se rychle dostaly téměř všechny posádky startující v seriálu Peugeot Rally Cup.

Peugeot - Peugeot Rally Cup

V Hustopečích nestartoval Matěj Kamenec a Lumír Firla sledoval závod pouze z nemocničního lůžka. Smolnou sérii zažívá rakouský Julian Wagner, který v Krumlově havaroval a v Hustopečích odstoupil hned v úvodu soutěže pro poruchu převodovky. Do čela průběžného pořadí se rychle prodral Honza Talaš, kterému sekundoval René Dohnal a Tomáš Knápek. Tato trojice nakonec vydržela na svých pozicích až do cíle závodu, Jan Talaš s René Dohnalem se dokázali probojovat na první a druhé místo ve třídě 6 a také ve dvoukolkách.

„Hustopeče jsou krásné, ale první den mě mrzely zrušené rychlostní zkoušky. Dlouho jsme čekali, organizátoři zasahovali u několika havárií. Nemohl jsem se pak dostat do tempa. Spát jsme šli až hodně po půlnoci. V úvodu druhé etapy jsem se trápil s brzdami, ale po výměně destiček už to bylo lepší. Zbytek soutěže jsme si užili, já hlavně šotolinu. Škoda, že u nás není víc takových tratí. Do poslední sekce jsme spolu s Andrejem a Rendou nastupovali s minimálními rozestupy. Byl to souboj až do posledních metrů, a to mě na tom baví úplně nejvíc. Oběma gratuluji a děkuji za skvělé souboje,“ poznamenal vítězný Jan Talaš.

„Hustopeče řadím díky svému charakteru, prostředí a pohodové atmosféře k mé nejoblíbenější soutěži. Tratě letošního ročníku doznaly oproti roku 2015 a 2016, kdy jsem tady startoval, pár změn, ale vycházely z osvědčeného formátu. První etapa se bohužel nesla ve znamení rušení rychlostních zkoušek. Na RZ3 jsme měli velikou krizi a o kousek dál ještě jednu menší. To nás stálo nějaký čas, který jsme i přes vyhranou závěrečnou zkoušku první etapy nedokázali stáhnout. Druhá etapa slibovala velké souboje, kdy každá sebemenší chybička znamenala nesmazatelné manko. Jelo se opravdu tak rychle, že nebylo možné stahovat více než vteřinky.

V pořadí Peugeot Rally Cupu jsme stále figurovali na druhém místě za Honzou Talašem, a to nám zůstalo až do cíle. V závěrečném testu jsme do toho dali vše a podařilo se nám posunout také na druhé místo ve dvoukolkách a třídě 6. Gratuluji Honzovi Talašovi k vítězství, konečných deset vteřin v cíli bych asi hledal marně. Chtěl bych všem moc poděkovat, Hustopeče jsme si opravdu užili a bojovat takhle až do posledních metrů, to jsem asi ještě nezažil. Auto bylo skvěle připravené, potlesk týmu a našich fanoušků v posledním servisu byl až dojemný. Velkou radost mám také z návratu ztracené sebedůvěry. Na Bohemce ji budeme potřebovat,“ rozpovídal se druhý René Dohnal.

Dalším podnikem letošního ročníku PEUGEOT RALLY CUP CZ bude za necelých 14 dní Rally Bohemia.

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ PO RALLY HUSTOPEČE (3/5)

1. místo      TALAŠ Jan - PILS Zbyněk 36 bodů
2. místo FIRLA Lumír - KOTÁL Jakub 25 bodů
3. místo DOHNAL René - ŠVEC Roman 22 bodů
4. místo KNÁPEK Tomáš - HORÁK Ivan 18 bodů
5. místo BALLER Zbyněk - VEČERKA Michal      16 bodů
6. místo WAGNER Julian - STEIN Anne K. 12 bodů
6. místo KAMENEC Matěj - JURKA Adam 12 bodů
« Zpět na novinky20.06.2018zdroj: cz-media.peugeot.com
Newsletter