Rychlý kontakt

SEDM PILOTŮ, JEDEN TÝM

Návrat značky Peugeot do vytrvalostních závodů získává konkrétní rysy.
Poté, co divize Peugeot Sport zveřejnila první náčrty svého speciálu Le Mans Hypercar (LMH) a technické vlastnosti jeho hnacího ústrojí, dosáhla nyní třetího milníku a oficiálně oznamuje seznam sedmi pilotů, kteří budou hájit barvy značky Peugeot na světovém šampionátu FIA World Endurance Championship (FIA WEC) a v závodě 24 hodin Le Mans.

Jsou bývalými týmovými kolegy či soupeři, ale mají úzké vazby i v každodenním životě a společné přípravě.
Při hodnocení a výběru byl brán ohled především na výsledky všech sedmi pilotů v závodech WEC, ale také ELMS a IMSA.

Všech sedm jezdců má za sebou zkušenosti z Formule 1 i z vytrvalostních závodů. Jsou bývalými týmovými kolegy či soupeři, ale mají úzké vazby i v každodenním životě a společné přípravě. Vytrvalostní závody jsou známé jsou nemilosrdná disciplína, kde hraje lidský aspekt velmi důležitou roli. Silný týmový duch je nezbytný nejen pro vítězství, ale vůbec pro dosažení cíle. V průběhu roku 2021 bude všichni jezdci společně s týmy Peugeot Sport přispívat k vývoji vozu i k jednotlivým etapám programu. 

Propojení všech účastníků projektu je zcela zásadní,“ uvedl Jean-Marc Finot, ředitel programu. „Kromě individuálních výsledků jsme v našich výběrových kritériích a při pohovorech kladli velký důraz na vzájemné vazby, způsob uvažování a schopnost spolupracovat, motivovat a posouvat tým vpřed, protože lidský faktor hraje ve vytrvalostních závodech velkou roli. Bylo také nezbytné, aby nám kandidáti ukázali svou motivaci brát svou účast jako prioritu, a nejen jako milník v kariéře“.

Při hodnocení a výběru byl brán ohled především na výsledky všech sedmi pilotů v závodech WEC, ale také ELMS a IMSA. „Sledovali jsme všechny vytrvalostní šampionáty za posledních 5 let,“ doplnil Olivier Jansonnie, technický ředitel Peugeot Sport pro WEC. „Klíčový nebyl jen samotný výsledek v závodě, zajímali jsme se také o rychlost, důslednost a spolehlivost velkého počtu pilotů. Chtěli jsme složit tým, který se vzájemně doplňuje, kombinaci mladých, ale i zkušených pilotů. Hledali jsme závodníky známé svou schopností rozvoje, zejména na poli hybridních vozů.

Kromě svých závazků na různých šampionátech v tomto roce bude všech sedm oficiálních jezdců Peugeot každodenně přispívat k vývoji projektu, s cílem realizace prvních testovacích jízd na konci roku 2021.

V průběhu roku 2021 bude všichni jezdci společně s týmy Peugeot Sport přispívat k vývoji vozu i k jednotlivým etapám programu.
Vytrvalostní závody jsou známé jsou nemilosrdná disciplína, kde hraje lidský aspekt velmi důležitou roli.

7 vybraných jezdců

 • Loïc Duval, Francie (38 let)
 • Vítěz FIA WEC & 24 hodin Le Mans / šampion Formule Nippon & Formule Campus
 • Kevin Magnussen, Dánsko (28 let)
 • 118 startů ve Formuli 1 / šampion Formule Ford & Formule Renault 3.5
 • Jean-Eric Vergne, Francie (30 let)
 • 58 startů ve Formuli 1 / 2 tituly ve Formuli E / šampion Formule 3 & Formule Campus
 • Paul di Resta, Skotsko (34 let)
 • startů ve Formuli 1 / Vítěz 24 hodin Mans LMP2 / šampion Formule 3 Euroseries / šampion DTM
 • Mikkel Jensen, Dánsko (26 let)
 • šampion ADAC Formule Masters / šampion ELMS LMP3
 • Gustavo Menzes, USA (26 let)
 • Vítěz FIA WEC & 24 hodin Le Mans LMP2
 • James Rossiter, Anglie (37 let)
 • Rezervní pilot
 • Zkušenosti v monopostu (Super Formule), ve vytrvalostních závodech (Super GT & LMP2) & testovací a rezervní pilot Formule 1
« Zpět na novinky11.02.2021, zdroj: Peugeot
Při hodnocení a výběru byl brán ohled především na výsledky všech sedmi pilotů v závodech WEC, ale také ELMS a IMSA.V průběhu roku 2021 bude všichni jezdci společně s týmy Peugeot Sport přispívat k vývoji vozu i k jednotlivým etapám programu.. Silný týmový duch je nezbytný nejen pro vítězství, ale vůbec pro dosažení cíle.Vytrvalostní závody jsou známé jsou nemilosrdná disciplína, kde hraje lidský aspekt velmi důležitou roli.Jsou bývalými týmovými kolegy či soupeři, ale mají úzké vazby i v každodenním životě a společné přípravě.Všech sedm jezdců má za sebou zkušenosti z Formule 1 i z vytrvalostních závodů. Poté, co divize Peugeot Sport zveřejnila první náčrty svého speciálu Le Mans Hypercar (LMH) a technické vlastnosti jeho hnacího ústrojí, dosáhla nyní třetího milníku a oficiálně oznamuje seznam sedmi Návrat značky Peugeot do vytrvalostních závodů získává konkrétní rysy.
Newsletter