Rychlý kontakt
Představujeme systém Dangel

Představujeme systém Dangel

BoxerExpertExpert CombiPartner

Jádrem systému Dangel je viskózní spojka. Využívá se u vozů s předním pohonem a v případě potřeby automaticky přenáší část točivého momentu na zadní kola. Při ztrátě přilnavosti v terénu viskózní spojka automaticky a plynule zapojí zadní kola. Čímž vozidlo získá přednosti pohonu 4x4.
Užitné vlastnosti vozu zůstávají plně zachovány a stejně tak i hospodárnost jízdy. Výhradně mechanické řešení 4x4 přináší pouze zvýšení hmotnosti (resp. snížení užitečné hmotnosti). Zároveň se zvyšuje i světlá výška vozů.

Schéma systému Dangel 4x4 u Peugeotu

Jak to funguje?

Pokud systém kontroly trakce (TRC) zjistí, že poháněná kola při  akceleraci prokluzují, automaticky omezí točivý moment motoru. Čímž problém odstraní a obnoví se přilnavost vozu. Díky tomu značně ušetříte na palivu, zajistíte delší životnost pneumatik a celkově zvýšíte bezpečnost během jízdy. Systém TRC zároveň kontroluje brzdný systém tak, aby omezil točivý moment přenášený na silnici v případě, že by byl vyšší než dostupné tření silnice a pneumatiky.

Přednosti systému Dangel

Spolehlivost: Mechanické součásti v konstrukci jsou otestované v nejrůznějších situacích, které mohou v provozu nastat.

Výkon: Dangel 4x4 řídí přenos točivého momentu na zadní nápravu podle momentální potřeby. Což je podstatnou zárukou bezpečnosti a dobré přilnavosti k vozovce nejen v zimním období.

Jednoduchost: Systém Dangel 4x4 pracuje automaticky, bez jakéhokoliv zásahu řidiče.

Hospodárnost: Za dobrých adhezních podmínek je náhon soustředěn pouze na přední nápravu, což vede ke snížení spotřeby.

Shrnutí

Pokud hledáte praktický užitkový vůz s velkou přepravní kapacitou a nízkými provozními náklady, pak byste určitě měli vidět kompletní modelovou řadu užitkových vozů Peugeot obohacenou o modely s pohonem na všechna kola. Dangel 4x4 je perfektní řešení, díky kterému najdete ve voze pomocníka, na kterého se můžete spolehnout za každého počasí a v každé situaci.

Užitkové vozy Peugeot 4x4 vám nabízejí všechny vlastnosti, které od užitkového vozu očekáváte. Ať už je to přepravní kapacita, odolnost a praktičnost či hospodárnost provozu.

Přestavby užitkových vozidel Peugeot na pohon 4x4 jsou výsledkem třicetileté spolupráce společnosti Peugeot se specializovanou firmou na pohon všech 4 kol Automobiles Dangel. Ta se stala pro Peugeot „dvorním“ dodavatelem přestaveb 4x4 již v roce 1980 a od té doby bylo vyrobeno přes 30 000 vozů s pohonem všech kol.

 Partner Furgon

« Zpět na novinky28.12.2018, zdroj: Peugeot

Vážení zákazníci,
na základě nařízení vlády České republiky bychom Vás rádi informovali o omezení provozu našich poboček, a to prozatím do odvolání.

PRODEJ NOVÝCH VOZŮ - Bohužel prodejny vozidel jsou nyní dočasně uzavřeny, ale prodejci se Vám ochotně budou věnovat telefonicky a emailem. Podnikatelské subjekty však mohou na naše provozovny dorazit a prodej nového vozu dojednat osobně. Důležité je dodržet maximální hygienické předpisy.

SERVIS VOZŮ je v Liberci stejný pro vozy Volvo i Peugeot: PO - PÁ   7:30 - 16:00.

Pro servis vozů Peugeot a Citroën v Praze můžete využít časy PO - PÁ   7:30 - 17:00

Náš servis v PRAZE Vám dále nabízí, že si pro Vaše vozidlo dorazíme a zase Vám jej kompletně vyčištěný / vydesinfikovaný vrátíme – v rámci Prahy ZDARMA.

Ujišťujeme Vás, že V našich servisech dbáme na nejpřísnější hygienická pravidla!!!

Děkujeme za pochopení.
Všem pevné zdraví, přeje team FEDERAL CARS

Newsletter