Rychlý kontakt

408

Jedinečný a elegantní PEUGEOT 408 již od 659.000 Kč! A k tomu značková záruka 5 let! Přijďte si vyzkoušet svůj příští Peugeot a pořiďte si za ceny o desetitisíce výhodnější, než dříve. Zvýhodnění od Federal Cars získáte na benzín, hybrid či plug-in hybrid.

Nemusíte o novém autě jen snít – rádi se o vás postaráme, včetně zajištění financování, pojištění či výkupu vašeho současného vozu protiúčtem.

Peugeot 408 – volba srdcem i rozumem! Unikátní design, moderní technologie, skvělá cena - vše v jednom šarmantním balení! Vyberte si z našich skladových vozů nebo nakonfigurujme novou „čtyřistaosmičku“ přímo na míru!

 

 

Exteriér - na poušti

DYNAMICKÝ INOVATIVNÍ FASTBACK

Peugeot s novým modelem 408 demonstruje vynalézavost svých týmů a nabízí novou siluetu fastbacku na samotném vrcholu segmentu C.

Peugeot 408 je v historii značky i na současném trhu s automobily prvním vozem svého druhu. Tento nový model je překvapivý a nečekaný. Vyčnívá z modelové řady značky v různých směrech.

Chtěli byste něco, co na automobilovém trhu vůbec není? Třeba velký fastback? Jste dynamičtí a vyžadujete vysokou úroveň konektivity. Záleží vám na energetické transformaci, ke které chcete přispět, aniž byste se však vzdali okamžiků skutečného potěšení z řízení. Hledáte novinky, oceňujete kreativitu a odvahu zavádět inovativní řešení, která vybočují ze zajetých kolejí?

Pak pro vás máme novinku - Peugeot 408.

Peugeot 408 vyniká především svou dynamickou siluetou fastbacku a nezaměnitelným stylem, který se vymyká současným kategoriím. Postoj šelmy je pro modely značky typický. Linie jsou ostré, mřížka chladiče, která přebírá barvu karoserie a dokonale tak splývá s přední částí vozu, je přerušena novým znakem Peugeot v podobě lví hlavy. Překvapivý je obrácený tvar zadního nárazníku, který dodává profilu nebývalou dynamiku

 

vnější rozměry

Model 408 se opírá o specifickou architekturu exteriéru. Vůz vychází z verze platformy EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Má dlouhý rozvor 278,70 cm, který poskytuje velkorysý prostor na zadních sedadlech.

Celková délka vozu je 469 cm a šířka se sklopenými zrcátky 185,9 cm.

Vůz přijde na trh nejprve s dvěma pohonnými principy: plug-in hybridním pohonem a spalovacím benzínovým motorem. Později bude doplněna čistě elektrická verze. S naftovou verzí se ani v budoucnu u modelu 408 nepočítá.

 

 

Efektivní pohonné systémy

Konstruktéři vozu Peugeot 408 se zaměřili především na efektivitu. Kombinací vynikající aerodynamiky, poměrně malé hmotnosti (od 1 396 kg) a úsporných motorů bylo dosaženo pozoruhodně nízké spotřeby energie, a to jak u verzí s hybridním pohonem, tak u verze se spalovacím motorem o výkonu 130 k.

Nabídka pohonů vozu Peugeot 408 zahrnuje dvě plug-in hybridní verze o výkonu 180 a 225 k a benzinový motor o výkonu 130 k.

Všechny tři varianty jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Za několik měsíců od uvedení těchto pohonů na trh bude následovat plně elektrická verze.

Lithium-iontová baterie obou plug-in hybridů má kapacitu 12,4 kWh a výkon 102 kW. K dispozici jsou dva typy palubních jednofázových nabíječek: standardní o výkonu 3,7 kW a příplatková o výkonu 7,4 kW.

Předpokládaná doba nabíjení je následující:

 • wallbox (32 A) 7,4 kW a palubní jednofázová nabíječka 7,4 kW: plné nabití za 1 hodinu 55 minut;
 • zesílená zásuvka (16 A) a palubní jednofázová nabíječka 3,7 kW: plné nabití za 3 hodiny 50 minut;
 • standardní zásuvka (8 A) a palubní jednofázová nabíječka 3,7 kW: plné nabití za 7 hodin 5 minut.

Více informací k elektromobilitě, nabíjení, dojezdu vozidel PHEV i EV najdete v našem článku.

Není překvapením, že uvnitř vozu najdou klienti Peugeot i-Cockpit®, uspořádání interiéru, které je již deset let s každou novou generací vylepšováno a modernizováno. V novém modelu Peugeot 408 upoutá nová ergonomie, vysoká kvalita, praktičnost a technologie včetně nového systému infotainmentu Peugeot i-Connect®.

Nový digitální přístrojový panel je umístěn v úrovni očí těsně nad volantem a má desetipalcový displej. Ve výbavě GT je přístrojový panel k dispozici v technologii 3D. Digitální sdružený panel je plně konfigurovatelný a přizpůsobitelný na míru. Má několik režimů zobrazení (online navigace TomTom, rádio/média, asistenční systémy řízení, tok energie atd.), které lze upravovat přímo pomocí ovladače na volantu.

Interiér - řízení
Interiér - konektivita

Nový Peugeot 408 nabízí velmi vysokou úroveň online služeb. Jeho nový systém infotainmentu je ergonomický a zajišťuje plynulé používání. Každému řidiči podle jeho schopností a přání nabízí to nejlepší ze světa chytrých telefonů i to nejlepší z automobilového světa. Uživatel si může definovat a uložit své vlastní preference zobrazení, prostředí a nastavení. Systém dokáže uchovat až osm různých profilů. Samozřejmostí je propojení na aplikaci MyPeugeot.

Funkce zrcadlení propojující chytrý telefon se systémem infotainmentu vozu je bezdrátová. Přes Bluetooth je možné připojit dva telefony současně. Zařízení vozu Peugeot 408 doplňují čtyři zásuvky USB-C.

Středový desetipalcový displej s vysokým rozlišením je plně a snadno přizpůsobitelný. Lze u něj nastavit více oken s widgety nebo zástupci. Velmi snadno se používá a reaguje podobně jako tablet. Je tak snadné tažením zleva doprava nebo nahoru a dolů přesouvat různá menu pro notifikace, případně klepnutím třemi prsty zobrazit seznam aplikací. Kdykoliv se lze podobně jako na smartphonu přes tlačítko „Home“ vrátit na hlavní stránku.

Pro nový Peugeot 408 bude k dispozici 6 odstínů karoserie:

 • Modrá Obsession (nový odstín, zvolený pro uvedení modelu na trh)
 • Šedá Titane (nový odstín)
 • Šedá Artense (pouze výbava Allure)
 • Červená Elixir
 • Bílá Nacré
 • Černá Perla Nera

 

Noční snímek přední části vozu

bezpečnost a asistenty

 • Adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go umožňující nastavit vzdálenost mezi vozidly;
 • Systém automatického nouzového brzdění se systémem varování před srážkou – rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, v rychlosti 7–140 km/hod;
 • Aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhunebo neoznačeného okraje vozovky s úpravou dráhy vozu;
 • Sledování pozornostihlídá bdělost řidiče během dlouhé jízdy a při rychlostech nad 65 km/hod, a to pomocí analýzy mikropohybů volantu;
 • Rozšířené rozpoznávání dopravních značek a jejich zobrazování na digitálním panelu: kromě obvyklých značek souvisejících s rychlostí také stop, zakázaný směr jízdy, zákaz předjíždění, konec zákazu předjíždění;
 • Systém nočního vidění(Night Vision) umožnuje rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na vzdálenost vyšší, než je dosah potkávacích světel, infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče;
 • Sledování mrtvého úhlu s velkým dosahem (75 metrů).
 • Výstraha na provoz za vozidlem: po zařazení zpátečky upozornění na nebezpečí v blízkosti vozu;
 • Zadní kamera s vysokým rozlišením a úhled sledování 180° se zabudovanou čisticí tryskou;
 • Parkovací kamera 360° se 4 kamerami s vysokým rozlišením (přední, zadní a dvě boční);
 • Zpětná zrcátka s funkcí samočinného sklápění při couvání;
 • Světlomety Matrix LED pro maximální využití výkonu dálkových světel bez oslňování vozů vepředu nebo vozů přijíždějících v protisměru;
 • Automatické přepínání dálkových světlometů.

 

Rozměry zavazadelníku

prostor a rozměry

Prostor na zadních sedadlech je velkorysý díky dlouhému rozvoru 278,7 cm. Nový Peugeot 408 je tak z hlediska cestujících na zadních sedadlech nejprostornějším vozem značky. Cestující mají k dispozici 188 mm prostoru pro kolena. Prostor pro nohy, který je vyhrazen pasažérům vzadu, je navržen tak, aby maximalizoval volnost pohybu. Konstrukce sedadel a sklon sedáků mají cestujícím umožnit co nejlépe využít prostor pro optimální pohodlí během cestování.

Zavazadlový prostor nového modelu 408 je mimořádně prostorný. Po sklopení opěradel zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru zvýší z 536 na 1611 litrů (včetně 36 litrů úložného prostoru pod kobercem zavazadlového prostoru u verze se spalovacím motorem). Po sklopení opěradla zadního sedadla je možné naložit předmět dlouhý až 189 cm.

 

Pro každodenní praktičnost je zavazadlový prostor vybaven 12 V zásuvkou na pravé straně zavazadlového prostoru, LED osvětlením, síťkou, elastickým popruhem a háčky na tašky.

 

Kryt zavazadlového prostoru je připevněn přímo k víku, což usnadňuje nakládání. Horní část víka zavazadlového prostoru má elektrické ovládání, k dispozici je také bezkontaktní otevírání.

hi-fi jako high fidelity

Nový prémiový Hi-Fi systém Focal®, vyvinutý pro nový Peugeot 408 ve spolupráci s francouzským výrobcem audiosystémů Focal, je výsledkem více než tříleté spolupráce. Systém Hi-Fi Premium FOCAL®, který doplňuje systém pro digitální zpracování zvuku Arkamys, tvoří 10 reproduktorů s exkluzivními patentovanými technologiemi: 

 • 4 hliníkové obrácené kopulovité výškové reproduktory TNF;
 • 4 basové reproduktory s polyglassovou membránou 165 mm a systémem TMD (Tuned Mass Damper);
 • 1 středový kanál s polyglassovou membránou;
 • 1 subwoofer Power-Flower™ s trojitou cívkou.

 

Reproduktory jsou spojeny s novým 12kanálovým zesilovačem 690 W (vylepšená technologie třídy D). Peugeot a Focal společně našly umístění na míru pro každý reproduktor, aby systém všem cestujícím nabídl skvělý zvukový zážitek. Zvuk na palubě je stabilní a přesný, výšky jsou jasné a dokonalé a basy jsou hluboké a silné.

Focal Hifi

jak jezdit optimálne s plug-in hybridem?

Exteriér - na pouštizavazadlový prostorInteriér - řízeníInteriér - konektivitaNoční snímek přední části vozuvnější rozměryRozměry zavazadelníkuFocal Hifi

Osobní údaje

Oslovení*
Osoba*
Kontakt*
Email*
Telefon*

Požadavek

Druh*
Model* Osobní / 408
Lokalita*
Termín
Nákup vozu
Současný vůz

Poznámka

Souhlas majitele osobních údajů

Odeslané údaje ve formuláři zpracováváme a uchováváme za účelem reakce na vyžádaný dotaz. Data jsou odeslána na firemní emailový účet a pro zajištění proti ztrátě a kontrole uloženy do databáze, kde jsou k nahlédnutí pouze pověřeným osobám. Z kontaktního emailu nás můžete požádat o trvalé odstranění osobních údajů z našeho systému. Data jsou využita pouze správcem osobních údajů a nejsou poskytována třetím stranám.

Souhlas*
* Označená pole jsou povinná